آغاز نمایشگاه کتاب قطر با حضور ایران
آغاز نمایشگاه کتاب قطر با حضور ایران

بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب قطر صبح روزگذشته(10آذرماه) با حضور ایران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب قطر صبح روزگذشته(10آذرماه) با حضور وزیرفرهنگ و ورزش قطر با شعار”اقرا” آغازبه کارکرد.

33 کشورازجمله آلمان، آمریکا، مصر، امارات، ترکیه، ایران، سوریه، کویت، انگلستان، اردن،هلند، فلسطین وعربستان دراین نمایشگاه حضوردارند. نمایشگاه درفضایی به مساحت 47 هزار و 700 مترمربع و در895 غرفه برگزار می شود. ازنکات قابل توجه این نمایشگاه حضور پرتعداد ناشران مصری در106 غرفه است. این درحالی است که کشور قطربه عنوان برگزار کننده تنها با 77 ناشردراین دوره ازنمایشگاه شرکت کرده است.

30 برنامه جنبی درمدت برگزاری نمایشگاه برگزار می شود که از مهم ترین  آن ها می توان به برنامه های اهمیت صنعت نشروچگونگی حمایت ازناشر ونویسنده، شب شعر، فرزندان و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی و فنون نوشتن مقاله اشاره کرد. نمایشگاه امسال مهمان ویژه ندارد. بیست و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب قطر به محل جدیدی درمرکز شهر دوحه انتقال یافته است.

 افزایش متراژمحل جدید و دسترسی راحت تر مخاطبان از جمله دانشجویان و دانش آموزان از مهمترین دلایل این جابجایی عنوان شده است. 104 هزار عنوان کتاب در این دوره از نمایشگاه عرضه شده که 15 هزار عنوان آن چاپ جدید است. اسپانسر رسمی نمایشگاه صندوق حمایت از فعالیت های اجتماعی و ورزشی است. سه حامی کوچک تر با عنوان های  بانک ملی قطر، اوریدوموبایل و شهرک فرهنگی کتارا دربرگزاری نمایشگاه نقش دارند.هر روز مسابقه ای برای بازدید کنندگان از نمایشگاه درنظر گرفته شده  که جایزه آن هزارریال قطری است.

نظرات
دیدگاه شما پس از تائید نمایش داده می شود.