معرفی کتاب استفاده و سوء استفاده از داروهای ورزشی

کتاب ورزشی فوق العاده مهم و ضروری یک ورزشکار

استفاده و سوء استفاده دارو های ورزشی

تغییر نگرش برخی از ورزشکاران نسبت به این که مصرف مکمل پاسخی برای تمام مشکلات آن‌هاست، به یقین دشوار است. با این وجود، نمی‌توان انکار کرد که ممکن است شرایط خاصی وجود داشته باشد که در آن مصرف مکمل مفید باشد. هدف ما در کتاب حاضر این است که دسترسی خوبی به مشاوره بی‌طرفانه در مورد ارزش مکمل‌های فردی فراهم کنیم در حالی که می‌پذیریم برخی از شواهد عملکردی محدود هستند یا هنوز شواهدی در این باره وجود ندارد. ورزشکاران به طور منحصر به فردی در برابر ادعاهای مربوط به مکمل‌های غذایی، تغذیه‌ی ورزشی و کمک‌های نیروزا آسیب پذیر هستند. آن‌ها نگران این هستند که رقبایشان در استفاده از این مزیت پیشی بگیرند.

ارزیابی و طراحی رژیم غذایی ورزشکاران

کتاب ورزشی رژیم غذایی ورزشکاران

ارزیابی و طراحی رژیم غذایی

افرادی که در زمینه تغذیه ورزشی فعالیت دارند بایستی از نتایج تحقیقات و دستورالعمل‏های تغذیه ورزشی آگاه باشند و بتوانند به طور عملی دانش تغذیه ورزشی را برای ورزشکاران در هر سن، ورزش و توانایی به کار ببرند. با توجه به کتاب‏های موجود در حیطه تغذیه ورزشی ترجمه و تالیف، كه توسط اساتید بزرگوار كشور در این زمینه نگارش شده است. محتوای بیشتر آن‏ها درمورد اصول تغذیه ورزشی به بحث پرداخته اند. این کتاب به خوانندگان خود فرصتی برای یادگیری به اطلاعات مربوط به رژیم نویسی غذایی و عملکرد ورزشی در کنار مهارت‏های مشاوره را‏ می‏دهد.

داروها و مواد تقویت کننده عملکرد جسمی و ذهنی

کتاب تفویت همه گونه یک ورزشکار حرفه ای

دارو ها و مواد تقویت کننده

امروزه با پيشرفت ورزش و بهبود رکوردهاي ورزشي در رشته هاي گوناگون شاهد سوءاستفاده‌ي سودجويان با عنوان معرفي داروهاي و مکمل‌هايي براي بهبود عملکرد ورزشکاران هستيم. با توجه به اين شرايط تصميم گرفتيم کتاب داروهاي افزايش دهنده‌ي عملکرد ذهني و جسمي را ترجمه کنيم تا ورزشکاران رشته‌هاي گوناگون با بهره‌گيري از مطالب آن عملکرد خود را بهبود بخشند. عنوان اصلي کتاب performance and image enhancing drugs and substances است که براي آن معادل فارسي داروهاي افزايش دهنده‌ي عملکرد ذهني و جسمي انتخاب شد. نويسندگان اين کتاب آرون اسميت، باب استوارت و کيت ويتسبرگ هستند.

تغذیه ورزشی کاربردی

کتاب تغذیه کاربردی و تخصصی ورزشکار

تغذیه ورزشی

 با توجه به افزایش حضور ورزشکاران با ملاحضات خاص پزشکی یا تغذیه‌ای ازجمله زنان باردار، افراد گیاه‌خوار، ورزشکاران حرفه‌ای یا مبتلا به بیماری‌های مزمن، در فصل هفتم کتاب حاضر، نیازهای غذایی خاص این گروه‌ها به‌طور ویژه مورد توجه قرار گرفته است. یکی از اهداف اصلی کتاب پیش‌رو، توانمندسازی افراد برای برتری در زمینه تغذیه ورزشی با آموزش دستورالعمل‌های تغذیه ورزشی و نشان دادن چگونگی استفاده از مفاهیم برای ورزشکاران در رشته‌های مختلف است.
در ادامه بخش‌هایی از این کتاب کاربردی، برای علاقه‌مندان به شاخه علمی تغذیه ورزشی، انتخاب شده است.

راهنمای جامع گیاهخواری در ورزشکاران استقامتی

کتاب گیاهخواری در ورزشکاران استقامتی

راهنمای گیاهخاری

این کتاب شامل: راهنمای کاربردی پیشرفته مکمل‌یاری کربوهیدرات خوب، و گوشت بد است علم جدید تغذیه گیاهی برای ورزشکاران استقامتی دوندگان و رژیم غذایی بر پایه گیاه‌خواری سوپرفود میوه درمانی

100 پرسش و پاسخ در زمینه آسیب های ورزشی

کتاب پرسشی درباره آسیب دیدن ورزشکاران

آسیب های ورزشی

اين كتاب بسياري از مباحث آموزشي رايج ويژه بيماران كه ما طي سال­‌هاي زيادي آنها را كسب كرده‌­ايم، ارائه مي‌­دهد. هدف ما بيان وضعيت­‌هاي پزشكي رايج در قالب واژه­‌هايي درباره‌­ی علت، ريكاوري، فرآيند بازتوانی و راه­کارهای پیشگیری از آسيب­‌هاي ورزشی كه به سادگي قابل فهم باشند، است. در حال حاضر منابع اينترنتي بسيار زيادي براي فهم اين وضعيت­‌هاي مختلف وجود دارد. بسياري از اين منابع در پرسش آخر اين كتاب مورد بحث قرار گرفته­‌اند.

اصول ارزیابی و آزمون های عملکردی آسیب های ورزشی

کتابی راجع به اصولی کار کردن ورزشکار

کتاب آسیب های ورزشی

کتاب حاضر شامل 5 فصل میباشد که در فصل اول به طور کامل اصول ارزیابی صحیح و در فصول دوم تا پنجم تمامی آزمون‌های عملکردی آسیب ها به ترتیب و تفکیک اندام‌ها از فوقانی به تحتانی، و به ترتیب آسیب‌ها به همراه هدف آزمون و روش انجام هریک شرح داده شده است و تمامی عکس‌ها گویای نحوه انجام هر آزمون می‌باشند.
این اثر راهنمای جامع و کامل در زمینه اصول ارزیابی و آزمون‌های عملکردی آسیب‌ها برای دانشجویان ، مربیان و همچنین امدادگران ورزشی، همکاران این حوزه و اساتید رشته مذکور می‌باشد.

اصول اولیه روان شناسی ورزشی

کتاب روانشناسی ورزشی

روان شناسی ورزشی

روان شناسی ورزشی مطالعه‌ی رفتار در ورزش می‌باشد. به طور وسیع‌تر، این حوزه، رشته ای علمی است که چگونگی تعامل افکار، احساسات، رفتار و عوامل محیطی را بررسی می‌نماید. روان‌شناسان ورزشی تلاش می‌کنند افکار، احساسات و رفتار افراد را در محیط‌های ورزشی توصیف نمایند، توضیح دهند، پیش‌بینی کنند و شاید هم تغییر دهند تا آن‌ها از شرکت در ورزش بیشتر لذت ببرند، عملکردشان را بهبود بخشند یا از فواید دیگری مانند کاهش اضطراب یا ارتقای حس سلامتی برخوردار گردند.

روح یک پروانه

کتاب ورزشی رشته بوکس

“مثل یک پروانه در هوا برقص و مثل یک زنبور نیش بزن!”

روح یک پروانه

محمدعلی کلی را همه با رقص پاهای معروف و مشت‌های سنگینش در رینگ بوکس می‌شناسند. اما او تصمیم گرفت پس از بازنشستگی زندگینامه خودش را منتشر کند. او این کار را با همکاری دخترش انجام داد. کتاب روح یک پروانه که از بهترین کتاب های زندگینامه هم به شمار می‌رود، داستان زندگی محمدعلی کلی، قهرمان سابق بوکس سنگین وزن جهان است.

 

وجه تمایز زندگینامه محمد علی کلی با سایر کتاب های ورزشی این لیست در معنوی بودن آن است. این کتاب در واقع به جنبه معنوی زندگی محمد علی می‌پردازد. او این کتاب را در دورانی نوشت که روبروی بزرگترین دشمنش بیرون از رینگ ایستاده بود. منظور من جو فریزر یا جورج فورمن نیست، بلکه بیماری‌ای را می‌گویم که محمدعلی مجبور بود با آن دست و پنجه نرم کند.

 

کتاب من زلاتان هستم

کتاب ورزشی رشته فوتبال (زلاتان)

کتابی راجع به زلاتان ابراهیموویچ

این کتاب دربارهٔ فردی است که در سال ۱۹۸۱ از والدینی اهل بوسنی و کرواسی متولد شده است؛ زلاتان ابراهیموویچ. او تا سال ۲۰۱۶ برای تیم فوتبال پاریسن‌ژرمن در لیگ فوتبال فرانسه موسوم به «لوشامپیونه» و همچنین تیم ملی فوتبال سوئد بازی کرد. در فوریهٔ ۲۰۰۹ ابراهیموویچ با دریافت حقوقی معادل ۹ میلیون یورو، به‌همراه کاکا، بیشترین حقوق را در میان بازیکنان فوتبال جهان دریافت می‌کرد.

کتاب رونالدو ظهور یک برنده

کتاب ورزشی راجع به رونالدو ی پرتغالی

کتاب راجع به کریستیانو رونالدو

«ظهور یک برنده» نوشته مایکل پارت (-۱۹۴۹) درباره زندگی شخصی و حرفه‌ای کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو (-۱۹۸۵) بازیکن فوتبال اهل کشور پرتغال است که در پست مهاجم برای رئال مادرید و تیم ملی پرتغال بازی می‌کند. او توانسته بسیاری از رکوردهای تاریخ فوتبال جهان را جابه‌جا کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.